Artikkelen handler om Fjørfe og Kurs og opplæring

Kurs i båndkontroll

Animalia skal arrangere kurs i praktisk opplæring i båndkontroll. Formålet med kurset er å utdanne slakteriansatte i å kunne utføre post mortem-undersøkelse(båndkontroll) av fjørfe.

Opplæringen skal gi kunnskap, erfaring og innsikt som gjør den enkelte kandidat egnet  til å utføre båndkontroll av fjørfe og kunne ta nødvendige vurderinger og avgjørelser. Opplæringen skal også bidra til at den enkelte utvikler en ansvarsbevist rolleforståelse i forhold til den oppgaven som skal utføres.

Kurset foregår på norsk og det forutsettesat alle har gjennomført og bestått Animalia sitt e-baserte hygienekurs.


Kurssteder og kurstidspunkter

Det vil bli holdt tre kurs i 2010. Kurs 1 og 3 vil bli holdt i samarbeid med Mattilsynets Distriktskontor for Øst-Hedmark og Nortura Elverum. Kurs 2 vil bli holdt i samarbeid med Mattilsynets Distriktskontor i Midt-Rogaland og Nærbø Kyllingslakt AS.


Påmelding
Sendes fra slakteriene til grete.steen@animalia.no. Oppgi kursdeltakernes navn, fødselsdato, e-postadresse og mobiltelefonnummer.
For mer informasjon om kurset - ta kontakt med thorbjørn.refsum@animalia.no eller last ned:
INFORMASJONSARK - KURS i BÅNDKONTROLL.

Sist endret: 09.april 2010

Tilbakemelding til skribent

Tekst for bilde illustrasjonslinje illustrasjonslinje

Velg artikler etter våre kjerneområder:

 

Velg artikler etter dyreslag:

 

Velg artikler etter:

 

Alle artikler (alle emner)